Wykrojniki śrubowe do otworów w blachach

Utworzono: wtorek, 13 wrzesień 2016

Cześć
Popularne i ciągle niezastąpione wykrojniki śrubowe do otworów.
Wycinaki znajdują zastosowanie tam gdzie trzeba wykonać kilka otworów o średnicach większych niż 13,5 mm w blachach o grubości nie przekraczającej 2 mm. W większości wypadków są to szafy sterujęca, blachy w zbiornikach itd. Otwory można wykonać bez konieczności korzystania z otwornic do metalu, a z praktyki wiadomo, że potrzeba do tego wiertarek o dużym momencie obrotowym. Ponad tojest dużo mniej wiórów i brzegi się nie przypalają.

Proponowane przez Montero wykrojniki mają dodatkowo łożysko, które ułatwia robotę. Wykrojnik nie obraca się w trakcie dokręcania.
Wykrojniki są przeznaczone do wycinania otworów w blachach ze stali węglowej, narzędziowej, stali nierdzewnej, z miedzi i jej stopów.

Ponad to wykonany otwór ma doprą dokładność i jest gotowy, nie ma potrzeby gradowania, choć czasem zdarza się, że z jednej strony powstanie krawędź.
Rozpoczynając pracę, musimy się upewnić, że mamy swobodne dojście do dwóch stron blachy. Następnie wykonujemy otwór na śrubę prowadzącą - wiertłem wielostopniowym lub zwykłym.

Średnica otworu musi być aka sama jak śruba. Można zrobić to wiertłem o określonej średnicy lub wiertłem wielostopniowym. Potem smarujemy śrubę olejem lub smarem stałym, producent zaleca smar grafitowy lub inny do dużych obciążeń. Uwaga! nie używać smaru typu WD.


W następnej kolejności przekładamy przez otwór śrubę dociągową i nakręcamy na nią matrycę wieloostrzową. Powoli kręcimy kluczem oczkowym lub nasadowym.
Kręcimy do momentu, aż matryca nie wytnie otworu. Pod koniec będziemy dokładnie czuli jak nagle klucz przestanie stawiać opór to będzie znak, że otwór jest gotowy. Rozkręcamy całość i gotowe.
Wykrojniki śrubowe moża upić w skrzynce z tworzywa z niezbędnymi akcesoriami lub na sztuki.


Gwarancją solidnego wykonania jest firma Montero, specjalizująca się w wykrojnikach do różnego rodzaju półproduktów.

Odsłony: 863