Narzędzia ręczne Knipex cz1

Utworzono: czwartek, 29 wrzesień 2016

Witam
Opiszę dwa bardzo interesujące narzędzia Knipex, szczypce Cobra i nożyce do kabli zbrojonych drutem stalowym.

Innowacje szczypce Cobra Knipex - Szybko otworzyć, dosunąć, chwycić!
Bardzo ciekawe i pomocne rozwiązanie, w którym dopasowanie do wielkości chwytanego przedmiotu następuje samoczynnie, przez dosunięcie maksymalnie rozsuniętych szczęk.


Opis:
Dodatkowo szybkie ustawienie bezpośrednio na chwytanym przedmiocie poprzez zsunięcie rękojeści.
Łączy niezawodną blokadę bolca z dodatkową funkcją dosuwania, która ułatwia pracę w wąskich i trudno dostępnych przestrzeniach montażowych.
Nastawienie następuje odrazu na chwytanym przedmiocie.
Bezpieczny mechanizm zapadkowy aktywowany pod wpływem obciążenia. Pozycja rękojeści zostaje wówczas zablokowana i można ją odbezpieczyć tylko po wciśnięciu przycisku.
W celu ponownego aktywowania funkcji dosuwania, należy zluzować rygiel za pomocą przycisku i rozsunąć całkowicie szczypce.
Narzędzie zostało wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej olejowo do twardości około 61 HRC. Zęby na szczękach są faktycznie solidne w czasie testów skrawały trzymaną rurkę instalacyjną. Po bliższym obejrzeniu szczęk nie dostrzegliśmy żadnych śladów. Jak dla nas bomba.

Szypce produkowane są w kilku wersjach, jedna z nich to Cobra® QuickSet, opisana powyżej, inne to specjalistyczne rozwiązania do zaciskania opasek, łamania glazury czy dokręcania rur pokrytych chromem.

I drugi produkt nożyce do kabli (z mechanizmem zapadkowym) do kabli zbrojonych drutem stalowym (SWA).

 


Zdarza się tak, że mamy do czynienia z przewodami elektrycznymi wzmocnionymi oplotem z drutu stalowego. Przeważnie taki oplot jest wykonany z drutu ocynkowanego stalowego. Typowe nożyce nie są do tego przystosowane. Rozwiązaniem są prezentowane nożyce, a marka Knipex gwarantuje bezawaryjne wykonanie. Nożyce do cięcia kabli mają wymienne ostrza. Trzeba pamiętać aby nie używać ostrzy z okrągłym otworem tylko z z otworem w kształcie trapezu.

Nożyce te przecinają kable w oplocie z drutu stalowego o średnicy do 45 mm / 380 mm2 (np. 4 x 95 mm2) przy pomocy jednej lub obu rąk.
poręczne w obsłudze dzięki nieznacznej masie (800 g) i zwartej konstrukcji (długość 315 mm) – nadają się do miejsc trudno dostępnych.
Noże precyzyjnie szlifowane i utwardzane indukcyjnie zapewniają czyste cięcie bez deformowania krawędzi. Wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej w oleju.
Zastosowano w nich innowacyjny trzystopniowy mechanizm zapadkowy o wysokim przełożeniu, z podpórką do położenia narzędzia podczas cięcia.
Uwaga !! Nieodpowiednie do cięcia kabli ACSR oraz lin stalowych! Info z bloga http://blog.domtechniczny24.pl/
Pozdrawiam.

Odsłony: 772