Niwelator z wyświetlaczem do spadków

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Cześć.
W sklepie wypróbowaliśmy niwelator laserowy NL 310 firmy Nivel System. To, co nas zaskoczyło to, niezła klasa wodoszczelności IP 64. Początkowa cyfra mówi nam o zupełnym zabezpieczeniu niwelatora przed kurzem, druga cyfra 4 informuje, że przyrząd jest wytrzymałe na kropelki wody lecące pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz i wiatr. Czyli jak załapie nas burza w trakcie pomiaru to niwelator wytrzyma.

https://domtechniczny24.pl/niwelator-laserowy-nl310-zestaw-%C5%82ata-laserowa-%2B-statyw.html


W walizce standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do akumulatorów i wymienny system zasilania na zwykłe baterie. Do tego czerwoniaste okulary, pilot, statyw i łata. Zasięg nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak ustawimy go w środku parceli. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ścianki działowe i takie tam inne.
Oprócz szablonowych funkcji niwelator ma możliwość określania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Wszystko wyświetla się na panelu. Skala spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków pewnie się nie stosuje, np. przy budowie podjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
Gdyby ktoś po zakupie miał problemy z pomiarem to można wziąć wcześniej nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
Pozdrawiam

Odsłony: 1321