Końcówki polerskie Dremela

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wspomniany asortyment Dremela służy do wykańczania i ewentualnie satynowania nawierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, określany mianem w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają klienci do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
Pierwsza grupa to gumowe elastyczne końcówki polerskie na trzpieniu. Wspaniałe do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki wykańczającej miedzi i jej stopów, stali, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie szkla, fajansu i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają idealnie wszelakie zadziory, grady i wygładzają rysy. Ponieważ są elastyczne nie pękają i nie kruszą się. Powinno się tylko pamiętać, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
Następna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny łowiecek na hali o średniej gęstości. Kapitalny do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się również do polerowania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. tarcze filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej nawierzchni sprawić piękne lustro.


Następna grupa to szczotki polerskie. Nie są one stricte osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wyrównać powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, wygładzanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki z mosiądzu. Nie drapią one powierzchni, bo są bardziej miękkie. Oddzielna grupa to szczotki z kwasówki. Ponieważ w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne wykorzystanie szczotek, o którym nadzwyczaj mało się pisze. Jest to fakturowanie drzewna, lub jak kto woli postarzanie. Operacje przeprowadza się wzdłuż słojów drewna. Skutek jest nader ciekawy warto spróbować.

Odsłony: 1333