Jak efektywnie pracować szczotką drucianą

Utworzono: sobota, 28 lipiec 2018

Dzień dobry.


Rozszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wytwarzane w Polsce, więc wspieramy rodzimą produkcję jak możemy. Szczotki druciane są wytwarzane w fabryce we Wronkach posiadającym własne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Nadmienię, że akredytacja obejmuje wyroby gotowe - szczotki i wyciory oraz materiały do ich produkcji.


Takie laboratorium pozwala na weryfikowanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to badanie wyrywkowe tylko, każda szczotka jest sprawdzana na urządzeniach obrotowych. Innymi słowy mamy gwarancję, że nie rozlecą się one w trakcie roboty.
Szczotki druciane rozszerzamy o nowe rozmiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego ( właściwości stali nierdzewnej opis i charakterystyka) i drutu mosiężnego.

Szczotka druciana pędzelkowa - https://domtechniczny24.pl/szczotki-p%C4%99dzelkowe.html

Jak pracować szczotką?
Pytanie proste ale patrząc na robotników, którzy myślą, że im silniej docisną tym szybciej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut widzimy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie i jedynie na końcu ma ostre brzegi powstałe w trakcie cięcia drutu. I tu mamy odpowiedź: należy tak pracować szczotką aby ostre końcówki wykonywały pracę . Inaczej jeżeli mocno dociśniemy, druty się zaginą i będą tarły bokami. W wypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są ryflowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to zaleca się pracę taką jak przedstawiłem powyżej. Wyjściem jest używanie drutu splatanego. Szczotka druciana z drutem splatanym ma zawsze część drutów skierowanych pod włos, jest bardzo twarda ale niezwykle efektywna w pracy i trwała.

Na koniec jeszcze 3 ważne sprawy: BHP, szybkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie trzeba przekonywać. Dostępne obecnie okulary ochronne z poliwęglanu doskonale ochronią nam oczy przed cząstkami rdzy i możliwymi drutami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.
Szybkość obrotowa będzie ważna w przypadku elektronarzędzi nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu weryfikujemy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 poleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest banalny takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, proszę sobie wyobrazić jaka to jest prędkość. I tu uwaga, nie stosujcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu faceci z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co

.
Szczotki z Szczotpolu są może kosztowne ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka swoje waży i nie wolno na szlifierkę o tarczy 125 mm wkręcać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym przypadku można ją uszkodzić.
Czyli jak mamy szczotkę garnkową to zalecam maksymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to można 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę udanych wakacji. A tak na zakończenie to zobaczcie jak do kosy spalinowej przymocował koleś szczotkę drucianą i zaczął czyścić deski.:)

Odsłony: 246